Utama > Tekanan

Ibuprofen - analog tablet, salap dan ibuprofen bayi

Terdapat banyak ubat - analog Ibuprofen. Mereka dicirikan oleh kesan terapi yang serupa, tetapi berbeza dalam komposisi mereka. Mereka biasanya disyorkan untuk digunakan apabila Ibuprofen menimbulkan reaksi sampingan negatif. Analog Ibuprofen hanya boleh digunakan seperti yang diarahkan oleh doktor, rawatan diri selalu membawa bahaya kepada kesihatan.

Bahan aktif ibuprofen

Ibuprofen adalah turunan asid fenilpropionik. Ia cepat diserap dalam saluran pencernaan dan memasuki aliran darah. Mekanisme tindakannya dikaitkan dengan fakta bahawa ia dapat menyekat sintesis prostaglandin. Bahan ini adalah perantara reaksi keradangan yang menyebabkan kesakitan dan peningkatan suhu badan..

Selepas pentadbiran, kepekatan maksimum ibuprofen dalam darah dicapai setelah 2 jam. Lebih-lebih lagi, ia diedarkan secara merata ke seluruh tisu. Ini membolehkan anda mengurangkan kesakitan dan menghilangkan demam dengan cepat dalam pelbagai patologi..

Bahan aktif hampir dimetabolisme di hati. Produk reput - metabolit - diekskresikan hampir di dalam air kencing, dan sebahagian kecil melalui usus. Ini bermakna Ibuprofen memberi banyak tekanan pada hati dan buah pinggang. Kepekatannya dalam darah mula menurun dengan cepat setelah empat jam, tetapi hanya setelah sehari badan dibersihkan sepenuhnya.

Petunjuk dan kontraindikasi untuk digunakan

Ibuprofen dianggap berkesan dalam penyakit sistem muskuloskeletal. Selain fakta bahawa ia melegakan sindrom kesakitan untuk masa yang lama, sifat anti-radang mempercepat proses rawatan.

Ubat ditunjukkan untuk patologi seperti itu:

  • osteochondrosis;
  • artritis;
  • arthrosis;
  • gout;
  • reumatik;
  • radiculitis, dll..

Sebagai tambahan, ubat ini boleh digunakan sebagai ubat ambulans untuk sakit otot dan sendi dari pelbagai jenis. Ibuprofen banyak digunakan untuk menghilangkan rasa sakit dan demam untuk selsema dan selesema. Tetapi dalam kes ini, disyorkan untuk menggunakannya apabila suhu badan telah meningkat di atas 38.5 ° C..

Hari ini Ibuprofen diresepkan dalam terapi kompleks penyakit berikut:

adnexitis - keradangan pelengkap rahim;

proctitis - keradangan membran mukus rektum dan kolon sigmoid;

penyakit organ ENT, dll..

Tablet Ibuprofen tidak diresepkan untuk kanak-kanak di bawah umur 12 tahun. Dalam kes yang jarang berlaku, ia dibenarkan menggunakannya untuk merawat bayi setelah berumur 6 tahun yang beratnya melebihi 20 kg. Walau bagaimanapun, ia dibenarkan menggunakan bentuk lain. Kontraindikasi juga adalah usia orang yang berumur lebih dari 60 tahun..

Ubat ini tidak diresepkan jika pesakit didiagnosis dengan ulser gastrik.

Ia dikontraindikasikan dalam kes berikut:

  • dengan hipersensitiviti terhadap komponen individu;
  • dengan pelanggaran serius fungsi hati dan buah pinggang;
  • dengan kegagalan jantung sederhana dan teruk;
  • pada trimester kehamilan ketiga.

Dengan berhati-hati, perlu melakukan rawatan dengan Ibuprofen pada trimester pertama kehamilan. Ini disebabkan oleh fakta bahawa ia dengan mudah melintasi plasenta. Oleh itu, semasa pembentukan organ dalaman janin, ia dapat memprovokasi perkembangan anomali intrauterin. Juga, semasa menyusui, tidak diinginkan untuk menggunakannya untuk rawatan, kerana fakta bahawa bahan aktif menembusi susu ibu.

Dadah digunakan dengan sangat berhati-hati apabila terdapat:

  • Hipertensi.
  • Diabetes mellitus.
  • Asma.
  • Masalah dengan sistem hematopoietik.
  • Patologi saraf optik.

Mana yang lebih baik - Ibuprofen atau Paracetamol?

Selalunya ada soalan mengenai mana yang lebih baik - Paracetamol atau Ibuprofen. Ubat mempunyai kesan simptomatik yang serupa. Kajian makmal baru-baru ini menunjukkan bahawa Ibuprofen mempunyai kesan antipiretik yang lebih kuat, oleh itu, jika tidak ada kontraindikasi, maka lebih disukai jika perlu untuk melegakan demam.

Sebaliknya, parasetamol melegakan sakit kepala dan sakit sendi dengan lebih cepat, tetapi ibuprofen dapat meringankan keadaan sindrom haid. Bagi sakit tekak, kedua-dua ubat mempunyai kesan yang sama. Tetapi dengan sinusitis atau otitis media, Ibuprofen lebih berguna kerana sifat anti-radang..

Juga mungkin untuk mengatakan mana yang lebih baik, dengan mengambil kira betapa beracunnya ubat-ubatan ini sekiranya berlaku overdosis:

Paracetamol boleh menyebabkan kerosakan hati yang serius. Penggunaannya sangat berbahaya jika dikombinasikan dengan alkohol, boleh menyebabkan perubahan struktur organ yang tidak dapat dipulihkan..

Ibuprofen lebih berbahaya bagi buah pinggang. Ia juga dapat meningkatkan risiko strok dan serangan jantung...

Sekiranya anda mengikuti arahan penggunaan, maka Paracetamol jarang membawa kesan sampingan. Kadang kala reaksi alahan boleh berlaku yang tidak mengancam kesihatan. Tetapi dengan penggunaan Ibuprofen, kesan sampingan sangat biasa. Khususnya, masalah timbul dari saluran gastrointestinal, dalam bentuk ulserasi membran mukus.

Analog ubat Ibuprofen dalam tablet

Analog Ibuprofen terdekat:

  • Aspirin;
  • Parasetamol;
  • Analgin;
  • Indomethacin.

Semua agen di atas dibezakan oleh fakta bahawa ia mengandungi bahan aktif yang lain. Ini bermaksud ubat boleh diambil jika ada intoleransi individu terhadap Ibuprofen..

Aspirin adalah analog, yang paling hampir dengan kesan antipiretik pada badan. Bahan aktifnya ialah asid asetilsalisilat. Ia boleh menyebabkan kesan sampingan yang serius dan mempunyai banyak kontraindikasi. Khususnya, ia boleh memberi kesan negatif pada organ sistem pencernaan..

Analog yang lebih selamat ialah Paracetamol. Ia diambil untuk menghilangkan rasa sakit dan demam yang lebih rendah, tetapi penggunaan jangka panjangnya berbahaya kerana kesan negatifnya pada sel hati. Sebaliknya, ubat ini kurang berbahaya untuk saluran gastrointestinal, malah dibenarkan untuk mengambilnya semasa perut kosong..

Analgin juga tergolong dalam kumpulan ubat anti-radang bukan steroid. Bahan aktif di dalamnya ialah sodium metamizole. Ia cepat diserap di saluran gastrointestinal, sehingga kesan terapi muncul dalam setengah jam dan berlangsung hingga beberapa jam. Bahan aktif mampu menyekat ujung saraf, kerana isyarat sakit tidak dihantar ke otak. Di samping itu, ubat ini mempunyai kesan antipiretik dan anti-radang..

Analgin terbaik untuk merawat sakit kepala dan migrain, berkesan untuk demam yang disebabkan oleh selesema atau jangkitan. Dianjurkan untuk minum ubat dengan antibiotik, dalam hal ini, kesan terapi yang terakhir dipercepat. Selain itu, analgin digunakan untuk penyakit organ-organ hematopoietik, dan juga selepas pembedahan. Tetapi dengan sakit sendi dan otot, analgin tidak begitu berkesan. Juga, tidak digalakkan mengambilnya dalam terapi kompleks angina, sinusitis, otitis media dan rinitis..

Indomethacin adalah ubat murah yang juga dapat diganti dengan Ibuprofen. Analoginya mempunyai sifat anti-radang yang baik, tetapi Indomethacin bukanlah ubat yang sangat sesuai untuk menghilangkan rasa panas dan sakit. Ia paling sering digunakan dalam rawatan penyakit sistem muskuloskeletal. Ubat ini mempunyai banyak kontraindikasi dan kesan sampingan, oleh itu ia tidak sesuai untuk kanak-kanak di bawah umur 14 tahun..

Ubat yang mengandungi bahan aktif yang sama, tetapi komposisinya agak diubah, juga dianggap analog. Sebagai peraturan, ia digunakan jika ubat tersebut tidak tersedia untuk dijual, atau harganya jauh lebih tinggi. Ubat semacam itu mempunyai kesan terapeutik yang serupa, tetapi beberapa perbezaan mungkin terdapat dalam kontraindikasi dan kemungkinan reaksi sampingan.

Analog biasa ialah Nurofen. Ia terdapat dalam pelbagai bentuk sehingga lebih mudah dosis. Dari segi kesannya, ubat ini sama dengan Ibuprofen. Kontraindikasi dan kesan sampingan juga bertepatan..

Dana gabungan juga dianggap analog. Khususnya, BERIKUTNYA mendapat permintaan tinggi. Ia mengandungi ibuprofen dan parasetamol. Gabungan bahan aktif ini meningkatkan sifat analgesik dan antipiretik ubat. Ubat ini tidak boleh diambil untuk melegakan sindrom pasca trauma dan pasca operasi. Ia dilarang semasa kehamilan dan dengan pembekuan darah yang buruk. Selalunya ia diresepkan untuk selesema, yang disertai dengan demam tinggi dan demam..

MIG juga dianggap berkesan. Oleh kerana terdapat banyak komponen tambahan, ubat ini dapat melegakan sakit kepala dengan baik, tetapi disyorkan untuk meminumnya hanya untuk tujuan menahan kejang yang bersifat neurologi..

Di antara ubat-ubatan asing, ubat India Novigan terkenal. Ia mengandungi beberapa bahan aktif: ibuprofen, pitofenone hydrochloride dan fenpiverinium bromide. Kerana keberkesanannya yang tinggi, ubat ini hanya diresepkan kepada kanak-kanak berumur lebih dari 16 tahun. Sebagai tambahan kepada fakta bahawa ubat ini mempunyai kesan analgesik dan anti-radang, ia dapat melegakan kekejangan otot licin. Ia berkesan untuk sindrom haid..

Analog mutlak Ibuprofen adalah ubat Poland Ibuprom. Ia dihasilkan hanya dalam bentuk tablet, ia diresepkan untuk pesakit berusia lebih dari 12 tahun. Kosnya jauh lebih tinggi, tetapi, menurut ulasan, terdapat sedikit kesan sampingan. Petunjuk penggunaan ubat serupa dengan Ibuprofen.

Salap Ibuprofen dan analog gel

Terdapat juga banyak analog gel dan salap. Salah satu ubat yang terkenal ialah Dolgit dengan bahan aktif yang sama. Ubat ini, setelah digunakan pada sendi, meningkatkan mobiliti mereka dan mengurangkan bengkak. Ditunjukkan adalah ubat untuk pelbagai kecederaan. Ia boleh digunakan untuk merawat sakit belakang, arthrosis, bursitis dan penyakit lain yang serupa. Ia sering digunakan untuk kekakuan di bahagian bahu..

Analog lain, Diclofenac, berdasarkan bahan aktif Diclofenac diethanolamine. Ubat ini digunakan untuk sakit di tulang belakang, neuralgia, myalgia. Dengan pertolongannya, sindrom kesakitan diatasi dengan latar belakang kecederaan, dan juga pada masa selepas operasi. Satu ubat ditunjukkan untuk rawatan penyakit reumatik, serta proses keradangan pada sendi.

Diclac gel sering diresepkan untuk melegakan keradangan tempatan pada sendi dan otot, ligamen dan tendon. Ia juga merupakan analog di mana bahan aktifnya adalah sodium diclofenac. Ubatnya cukup kuat, jadi anda perlu menggabungkannya dengan ubat lain dengan berhati-hati..

Salap lain yang berkesan ialah Bystrumgel, yang mempunyai spektrum tindakan yang luas. Ia diresepkan untuk pelbagai patologi sendi dan otot. Ia mengandungi ketoprofen sebagai bahan aktif.

Persediaan - analog Ibuprofen kanak-kanak

Antara analog perubatan kanak-kanak, yang paling popular adalah sirap Nurofen. Ia adalah pengganti yang tepat dan terdapat dalam bentuk sirap. Ia diresepkan untuk kanak-kanak dari 3 bulan hingga 12 tahun. Dosnya berbeza bergantung pada usia. Jarum suntik khas disediakan di dalam kit, yang memudahkan pengambilan dos yang tepat. Ubat ini sangat berkesan dan bertahan selama 8 jam. Hanya selepas waktu ini ia dibenarkan untuk menerima.

Analog lain adalah ubat Nise, yang dihasilkan dalam bentuk tablet dan dalam bentuk suspensi. Dalam kes pertama, ubat ini diresepkan setelah 3 tahun, dan penangguhan ditunjukkan untuk masuk dari 2 bulan hingga 12 tahun. Ubat itu mengandungi nimesulide. Bahan ini mampu mengurangkan demam dan mengurangkan rasa sakit dan radang. Ubat ini dianggap berkesan untuk sakit sendi dan otot..

Panadol banyak digunakan untuk mengurangkan suhu. Analog ini diluluskan untuk digunakan pada kanak-kanak dari 3 bulan hingga 12 tahun. Ia dihasilkan dalam bentuk penggantungan. Suhu dapat diturunkan hingga 6 jam. Dibolehkan memberi ubat semula hanya setelah waktu yang ditentukan. Oleh kerana bahan aktifnya adalah parasetamol, dos berlebihan adalah sangat berbahaya..

Tablet Ibuprofen - analog dan pengganti

Untuk menghilangkan proses keradangan dan menurunkan suhu badan, ubat anti-radang bukan steroid sering digunakan. Ramai orang minum Ibuprofen, tetapi ia mempunyai banyak kesan sampingan, jadi sebilangan pesakit lebih suka menggantinya dengan analog.

Menetapkan Ibuprofen

Ibuprofen adalah NSAID berdasarkan bahan aktif dengan nama yang sama. Terdapat dalam tablet yang mengandungi 50 mg bahan aktif. Bagi kanak-kanak, mereka membeli borang penggantungan, maka ubat itu disebut Ibuprofen-Akrikhin. Apabila dimakan, tindakan farmakologi berikut berlaku:

  • penurunan suhu badan;
  • penindasan keradangan;
  • kesan analgesik.

Ini disebabkan oleh penindasan aktiviti pengeluaran siklooksigenase, asid arakidonat, dan prostaglandin. Namun, harus diingat bahawa Ibuprofen menghalang agregasi platelet. Oleh itu, risiko pendarahan meningkat..

Ubat ini dikeluarkan melalui air kencing, jadi digunakan dengan hati-hati untuk patologi buah pinggang.

Ibuprofen boleh didapati tidak hanya dalam bentuk tablet, tetapi juga dalam bentuk salap. Ini meluaskan spektrum tindakan. Oleh itu, penggunaannya terbahagi kepada dua jenis.

  1. Aplikasi sistemik. Ubat ini ditunjukkan untuk penghapusan proses keradangan, disertai demam dengan rasa sakit pada sistem muskuloskeletal, penyakit pada tisu saraf, organ ENT, gigi. Selalunya diresepkan untuk jangkitan.
  2. Penggunaan luaran dijalankan untuk myalgia, arthralgia, neuralgia. Berkesan untuk kecederaan akibat sukan, jatuh secara tidak sengaja.

Rejimen dos adalah individu. Kepekatan tertinggi ubat ditunjukkan untuk orang dewasa. Kanak-kanak boleh minum ubat hanya dengan berat badan lebih dari 6 kg. Pertimbangkan kontraindikasi.

Kesan sampingan dan kontraindikasi

Tidak setiap pesakit lebih suka menggunakan Ibuprofen ketika demam berlaku. Ini dikaitkan dengan banyak kesan sampingan. Mereka dapat diperhatikan pada setiap orang, terutamanya apabila dosnya melebihi:

  • pancytopenia;
  • tindak balas alahan tempatan dan sistemik;
  • gangguan pencernaan, pembentukan najis terjejas, gangguan dyspeptik;
  • gastritis, stomatitis, kolitis, hepatitis, penyakit kuning;
  • kegagalan buah pinggang, hematuria, proteinuria, sistitis, nefritis;
  • sakit kepala, jarang meningitis;
  • asma bronkial, bronkospasme;

Ubat ini dikontraindikasikan untuk ulser gastrousus, gangguan kardiovaskular yang serius, kerosakan hati dan buah pinggang yang teruk. Tidak disyorkan untuk digunakan pada trimester kehamilan ke-3, untuk kanak-kanak dengan berat hingga 6 kg. Kontraindikasi selebihnya adalah relatif. Maksudnya, ubat tersebut boleh diminum dengan lupus eritematosus sistemik, kegagalan jantung, diabetes mellitus.

Sebilangan kontraindikasi diperhatikan dengan penggunaan tempatan. Ini termasuk kehamilan, penyusuan, kanak-kanak di bawah umur 14 tahun. Tidak disyorkan untuk menggunakan salap, gel sekiranya berlaku pelanggaran integriti kulit.

Cara memilih analog?

Ramai pesakit mempunyai reaksi negatif terhadap penggunaan Ibuprofen. Anda boleh menggunakan analog yang akan lebih mudah dilihat oleh tubuh. Sebilangan besar ubat tergolong dalam kumpulan NSAID. Senarai pengganti ditunjukkan dalam jadual.

UbatBahan aktifHarga
IbuklinIbuprofen, Paracetamol150-250
NurofenIbuprofen90-200
ParasetamolParasetamol10-20
AspirinAsid asetilsalisilat5-15
MeloxicamMeloxicam60-80

Ibuklin, Nurofen, Aspirin tergolong dalam perkembangan generasi pertama. Kesannya pada tubuh manusia adalah rata-rata; banyak kesan sampingan yang mungkin berlaku. Meloxicam tergolong dalam ubat generasi kedua. Oleh itu, keberkesanannya jauh lebih tinggi, risiko reaksi negatif ditunjukkan pada tahap yang lebih rendah..

Banyak ubat yang mahal boleh mengandungi ibuprofen, paracetamol yang sama dalam komposisi, tetapi lebih mahal. Ini disebabkan oleh fakta bahawa mereka dihasilkan oleh syarikat farmaseutikal yang mahal di Eropah atau Amerika. Oleh itu, kosnya terlalu mahal, walaupun kesannya sama.

Ibuprofen atau Ibuclin

Ramai orang tidak tahu apa perbezaan antara Ibuclin dan Ibuprofen untuk menurunkan demam dan radang. Perbezaannya terletak pada bahan aktif. Ibuprofen hanya mengandungi bahan aktif dengan nama yang sama. Ibuclin mengandungi ibuprofen dan paracetamol. Oleh itu, aktivitinya meningkat.

Ibuklin disyorkan untuk dipilih untuk orang yang tidak mempunyai kontraindikasi untuk mengambil paracetamol.

Ibuklin adalah ubat untuk tindakan gabungan. Ia secara serentak mengandungi 2 komponen, oleh itu, kesan anti-radang, antipiretik, analgesik dipertingkatkan.

Ubat ini ditunjukkan untuk digunakan untuk kesakitan berjangkit dan radang, myalgia, neuralgia, arthralgia, algodismenorrhea. Kesannya dapat dilihat dengan cepat, dalam 30 minit pertama. Tetapi terdapat banyak kesan sampingan:

  • gangguan dyspeptik, keradangan saluran gastrousus;
  • insomnia, kemurungan, meningitis, kehilangan pendengaran, penglihatan kabur;
  • lonjakan tekanan darah, kegagalan jantung, penurunan jumlah pertumbuhan darah;
  • bronkospasme, reaksi alahan tempatan dan sistemik;
  • keradangan buah pinggang, edema, sistitis.

Terdapat sedikit lebih banyak kontraindikasi daripada Ibuprofen kerana adanya tambahan parasetamol. Ubat ini hanya dibenarkan untuk kanak-kanak berumur 12 tahun ke atas. Produk ini tidak digalakkan digunakan serentak dengan ubat-ubatan yang mengandungi NSAID..

Apakah perbezaan antara Nurofen?

Nurofen adalah ubat untuk menekan demam, radang, sakit. Ia juga mengandungi ibuprofen, tetapi kepekatannya di setiap tablet adalah 3 kali lebih tinggi. Ia adalah 200 mg. Nurofen dihasilkan dalam bentuk sirap yang boleh dimakan oleh anak-anak sejak lahir. Kepekatan ibuprofen di dalamnya lebih rendah daripada pada tablet. Menghasilkan salap untuk pesakit yang menderita arthralgia, myalgia, neuralgia.

Kesan sampingan dan kontraindikasi sama dengan Ibuprofen. Ia berlaku lebih kerap, kerana kepekatan bahan aktifnya tinggi. Tetapi ubat itu sesuai untuk pesakit yang mengalami kesakitan teruk yang sukar dihilangkan dengan ubat lain. Semasa mengambil dana, faktor berikut diambil kira:

  • perjalanan permohonannya pendek, kerana peningkatan kepekatan ubat secara beransur-ansur dalam darah meningkatkan risiko kesan sampingan;
  • jika pesakit harus minum pil atau sirap untuk waktu yang lama, ujian makmal tinja, darah dan air kencing diambil secara berkala, yang menunjukkan penyimpangan;

Dalam ujian klinikal, telah terbukti bahawa penggunaan Ibuprofen yang berpanjangan mempengaruhi sistem pembiakan. Pada wanita, kitaran ovulasi berubah. Tetapi akibat ini boleh dibalikkan.

Bila hendak minum Paracetamol?

Paracetamol adalah ubat dengan bahan aktif yang sama. Ia tergolong dalam kumpulan analgesik, antipiretik. Oleh kerana itu, ia mempunyai sifat farmakologi berikut:

  • anestesia;
  • kesan antipiretik;
  • kesan anti-radang.

Ini disediakan oleh penindasan pengeluaran prostaglandin, kesannya pada pusat termoregulasi pada hipotalamus. Ubat ini ditunjukkan untuk digunakan dalam kesakitan pelbagai genesis. Contohnya, myalgia, neuralgia, arthralgia, luka bakar, migrain, sakit gigi. Berbanding dengan ubat anti-radang bukan steroid, Paracetamol mempunyai kesan sampingan yang jauh lebih sedikit:

  • gangguan dyspeptik;
  • kesan hepatotoksik;
  • penurunan bilangan platelet, leukosit, neutrofil, agranulosit;
  • tindak balas alahan tempatan dan sistemik.

Paracetamol melintasi penghalang plasenta. Tetapi tidak ada kesan negatif pada janin (atau tidak ada kesan negatif yang dikenal pasti). Oleh itu, tidak seperti Ibuprofen, ia boleh digunakan semasa kehamilan. Dos dikawal, pil tambahan tidak dimakan. Antipiretik hanya ditetapkan sebagai kaedah terakhir.

Siapa yang perlu minum Aspirin?

Aspirin adalah ubat berdasarkan asid asetilsalisilat. Bahan tersebut tergolong dalam kumpulan NSAID, oleh itu mekanisme tindakan didasarkan pada penghambatan aktiviti siklooksigenase. Tindakan farmakologi berikut berlaku:

  • penurunan suhu badan;
  • penghapusan keradangan;
  • penindasan kesakitan;
  • penurunan agregasi platelet.

Julat petunjuk penggunaannya luas. Ubat ini digunakan bukan hanya pada suhu tinggi, tetapi juga untuk pencegahan infark miokard, trombosis. Ubat itu tergolong dalam kumpulan antikoagulan. Walau bagaimanapun, anda harus menyedari kesan sampingannya:

  • gangguan pencernaan, keradangan saluran gastrousus dan hati;
  • sakit kepala, meningitis, kemerosotan penglihatan, tinitus;
  • bilangan platelet, eritrosit, sindrom hemoragik yang tidak mencukupi, masa pembekuan darah yang berpanjangan;
  • keradangan buah pinggang, kegagalan buah pinggang;
  • tindak balas alahan tempatan dan sistemik.

Dari satu dos ubat, kesan sampingan tidak berlaku. Pengecualian adalah reaksi alahan. Ubat ini sering menyebabkan keradangan saluran gastrousus, tetapi ini memerlukan rawatan jangka panjang. Ia dikontraindikasikan pada trimester 1 dan 3 kehamilan. Pada trimester ke-2, ia diambil dengan berhati-hati, mengikut petunjuk yang ketat.

Keberkesanan Meloxicam

Meloxicam adalah ubat analgesik, antipiretik 2 generasi. Ia tergolong dalam kumpulan NSAID, jadi aktivitinya berkembang dengan menyekat siklooksigenase. Tidak seperti Ibuprofen, Meloxicam lebih berkesan. Kesan pada tubuh berlaku seketika, meningkatkan kesejahteraan pesakit.

Eksperimen dan kajian menunjukkan bahawa Meloxicam mempunyai kekurangan makanan.

Ejen ini ditunjukkan untuk digunakan dalam penyakit radang pada sendi, artritis reumatoid sistemik, spondyloarthritis. Tidak seperti NSAID lain, ia mempunyai sedikit kesan sampingan. Antaranya, syarat-syarat berikut dibezakan:

  • dispepsia, hakisan dan ulser gastrousus, stomatitis;
  • pening, sakit kepala;

Ubat ini dikontraindikasikan hanya dalam kes penyakit ulser peptik, kehamilan dan penyusuan, kanak-kanak di bawah umur 15 tahun. Tidak seperti Ibuprofen, Meloxicam boleh digunakan untuk kerosakan teruk pada hati, ginjal, sistem kardiovaskular.

Antipiretik mana yang harus dipilih?

Doktor mengesyorkan agar tidak menurunkan suhu badan jika berada di bawah 38.5 darjah. Sekiranya demam menjadi sengit, sebaiknya berikan antipiretik untuk membantu anda berasa lebih sihat semasa sakit. Sangat penting untuk melakukan ini untuk anak kecil, kerana mereka mungkin mengalami sawan dengan latar belakang kenaikan suhu badan. Ini akan menyebabkan gangguan neurologi, pemusnahan sebahagian neuron di otak..

Sebilangan besar doktor mengesyorkan ubat berasaskan paracetamol. Ejen antipiretik mempunyai aktiviti yang tinggi, tetapi kesan sampingan lebih sedikit daripada NSAID. Sekiranya pesakit mempunyai kontraindikasi terhadap kumpulan ubat ini, ubat bukan steroid digunakan. Sebilangan besar ubat mengandungi ibuprofen. Ia mempunyai aktiviti antipiretik, anti-radang, analgesik.

Dari kumpulan NSAID, lebih baik membuat pilihan terhadap ubat antipiretik generasi terkini. Mula-mula baca petunjuk penggunaan. Sebilangan dana digunakan dalam keadaan di mana hanya suhu badan tempatan yang meningkat. Contohnya, dengan artritis, arthrosis.

Berkongsi dengan rakan anda

Lakukan sesuatu yang berguna, tidak akan lama

Analog Ibuprofen

Halaman ini mengandungi senarai semua analog Ibuprofen mengikut komposisi dan petunjuk untuk digunakan. Senarai analog murah, dan anda juga boleh membandingkan harga di farmasi.

  • Analog Ibuprofen termurah: Nurofen
  • Analog Ibuprofen yang paling popular: Nurofen
  • Klasifikasi ATC: Ibuprofen
  • Bahan aktif / komposisi: ibuprofen

#NamaHarga di RusiaHarga di Ukraine
1Nurofen ibuprofen
Analog dalam komposisi dan petunjuk
9 rblUAH 19
2Ibuprofen-Akrikhin ibuprofen
Analog dalam komposisi dan petunjuk
36 rbl112 UAH
3Maxicold untuk kanak-kanak ibuprofen
Analog mengikut petunjuk dan kaedah aplikasi
36 rbl--
4Faspik ibuprofen
Analog dalam komposisi dan petunjuk
45 rbl22 UAH
limaKetoprofen flamax
Analog mengikut petunjuk dan kaedah aplikasi
60 rblUAH 200

Semasa mengira kos analog Ibuprofen yang murah, harga minimum diambil kira, yang terdapat dalam senarai harga yang disediakan oleh farmasi.

#NamaHarga di RusiaHarga di Ukraine
1Nurofen ibuprofen
Analog dalam komposisi dan petunjuk
9 rblUAH 19
2Ketoprofen ketonal
Analog mengikut petunjuk dan kaedah aplikasi
66 rblUAH 20
3Kettrrofen artrum
Analog mengikut petunjuk dan kaedah aplikasi
105 rbl202 UAH
4Dexketoprofen dexonal
Analog mengikut petunjuk dan kaedah aplikasi
193 rbl350 UAH
limaKetoprofen flamax
Analog mengikut petunjuk dan kaedah aplikasi
60 rblUAH 200

Senarai analog ubat ini berdasarkan statistik ubat yang paling banyak diminta.

Semua analog Ibuprofen

Analog dalam komposisi dan petunjuk untuk digunakan

NamaHarga di RusiaHarga di Ukraine
Bofen ibuprofen--UAH 30
Brufen ibuprofen257 r8 UAH
Ibuprom ibuprofen--UAH 27
Ibuprom Max ibuprofen--UAH 39
Ibuprom Sprint Ibuprofen--UAH 29
Ibutard 300 ibuprofen--UAH 31
Ibufen Ibuprofen74 rblUAH 21
Imet ibuprofen--UAH 37
Irfen-200 kviktab ibuprofen--UAH 18
Nurofen ibuprofen9 rblUAH 19
Nurofen untuk kanak-kanak ibuprofen84 rblUAH 36
Nurofen Plus627 rbl--
Nurofen Ultracap--UAH 23
Nurofen Forte ibuprofen76 rblUAH 36
Nurofen Express Ultracap Ibuprofen--42 UAH
Orafen ibuprofen--UAH 36
Brufen Forte ibuprofen--157 UAH
Hofen ibuprofen--154 UAH
Ibunorm ibuprofen--11 UAH
Ibunorm Bayi Ibuprofen--UAH 23
Ibuprom Extra Ibuprofen--53 hry
Ibuprofen-Darnitsa ibuprofen--13 UAH
Ibufen untuk kanak-kanak strawberry ibuprofen--UAH 63
Ibufen untuk kanak-kanak raspberry ibuprofen--UAH 51
Ibufen Forte Ibuprofen--UAH 37
Ibufen Junior Ibuprofen--UAH 21
Ibuprofen Ivalgin----
Ivalgin Baby Ibuprofen----
Ivalgin Rapid Ibuprofen----
Caffetin Lady Ibuprofen--UAH 39
Nurofen Lady Ibuprofen----
Nurofen Express ibuprofen78 rblUAH 37
Nurofen Express Forte ibuprofen163 rblUAH 81
Faspik ibuprofen45 rbl22 UAH
Eupofast ibuprofen--91 UAH
Ibuprex----
Ibuprex Lembut----
Ibuprex Soft Forte----
Ibuprofen-Hemofarm ibuprofen62 rbl--
Ibuprofen-Akrikhin ibuprofen36 rbl112 UAH
Milorofen ibuprofen----
Seterusnya ibuprofen Uno Express113 rbl--
Ibuprofen Efrofast----
Mig 400 Ibuprofen64 rbl--
Nurofen Express Neo Ibuprofen78 rbl--
Nurofen Express Lady Ibuprofen181 rbl--
Brufen SR Ibuprofen257 r--
Ibuprofen untuk kanak-kanak Ibuprofen68 rbl--

Senarai analog ubat di atas, yang menunjukkan pengganti Ibuprofen, adalah yang paling sesuai, kerana mereka mempunyai komposisi bahan aktif yang sama dan bertepatan dengan petunjuk penggunaan.

Analog mengikut petunjuk dan kaedah aplikasi

NamaHarga di RusiaHarga di Ukraine
Nalgezin naproxen134 rbl35 UAH
Nalgezin forte naproxen225 rblUAH 63
Naproxen-Acry Naproxen210 rbl--
Promax naproxen--45 UAH
Naproff naproxen--35 UAH
Algezir Ultra77 rbl--
Motrin Naproxen91 rbl--
Teraliv 275 Naproxen120 rbl--
Teraliv Naproxen120 rbl--
Ketoprofen Ketonal Duo207 rbl82 UAH
Ketoprofen ketonal66 rblUAH 20
Ketoprofen Ketonal Retard--97 UAH
Ketoprofen Ketonal Forte209 rblUAH 31
Ketoprofen F-gel--UAH 27
Flexen Ketoprofen123 rbl--
Arthrocol ketoprofen--UAH 70
Ketoprofen flamax60 rblUAH 200
Kettrrofen artrum105 rbl202 UAH
Flamax forte Ketoprofen90 rbl--
Ketoprofen MV Ketoprofen171 rbl--
Ketuprofen Arketal Rompharm121 rbl--
Ketoprofen Bystrumcaps139 rbl--
Ketuprofen Arketal121 rbl--
Strepsils Intensive Flurbiprofen147 rbl40 UAH
Mazhezik-Sanovel flurbiprofen--UAH 75
Dexifen dexibuprofen----
Zotec dexibuprofen--UAH 16
Dexalgin dexketoprofen219 rblUAH 14
Dexketoprofen suntikan Dexalgin--126 UAH
Decafen dexketoprofen----
Depiophene dexketoprofen--40 UAH
Caver dexketoprofen--UAH 28
Sertofen dexketoprofen--UAH 28
Dexketoprofen-LF dexketoprofen----
Dexketoprofen dexonal193 rbl350 UAH
Rotalfen dexketoprofen--110 UAH
Kesihatan Dexa--UAH 70
Flamadex Dexketoprofen86 rbl--
Ketodexal Dexketoprofen93 rbl--
Ibuclin Ibuprofen, Paracetamol78 rbl--
Novigan alpha-piperidinoethyldiphenylacetamide methobromide, ibuprofen, p-piperidinoethoxy-o-carbomethoxybenzophenone hydrochloride85 rblUAH 23
Bifoc IC ibuprofen, codeine--UAH 21
Brustan ibuprofen, parasetamol99 rbl22 UAH
Nurofen Long ibuprofen, parasetamol131 rbl85 UAH
Ibuprofen seterusnya, parasetamol67 rblUAH 200
Ibuclin Junior Ibuprofen, Paracetamol78 rbl--
Maxicold untuk kanak-kanak ibuprofen36 rbl--
Ibumet ibuprofen, parasetamol----
Spazgan Neo Pitofenone hidroklorida, Ibuprofen, Fenpiverinium bromida136 rbl--
Nurofen Multisymptom Ibuprofen, Paracetamol----
Vimovo naproxen, esomeprazole2924 rbl1300 UAH
Neranol ketoprofen, omeprazole----

Komposisi yang berbeza, mungkin bertepatan dengan petunjuk dan kaedah aplikasi

NamaHarga di RusiaHarga di Ukraine
Phenylbutazone butadione-OBL75 rbl--
Indotril----
Indomethacin Indomethacin9 rbl6 UAH
Indomethacin Berlin-Chemie245 rbl--
Indomethacin Sopharma IndomethacinRUB 468 UAH
Indomethacin-Acri----
Metacin Methocinia iodida161 rbl250 UAH
Indomethacin-Indomethacin kesihatan--6 UAH
Indomethacin-Retard Indomethacin--UAH 17
Indomethacin-Altpharm Indomethacin59 rbl--
Indomethacin 100 Berlin-Chemi Indomethacin283 rbl--
Metindol menghalang Indomethacin131 rblUAH 30
Metindol Indomethacin131 rbl--
Natrium Almiral Diclofenac--13 UAH
Voltaren Acti Diclofenac Sodium92 rbl--
Voltaren Rapid Diclofenac1624 rblUAH 63
Diclac id diclofenac--32 UAH
Dicloberl Retard diclofenac--33 UAH
Diclobru diclofenac--UAH 38
Diclobru 100 mg diclofenac----
Katafast diclofenac--265 UAH
Naklof----
Naklofen diclofenac78 rblUAH 21
Naklofen Duo Diclofenac86 rbl59 UAH
Naklofen Retard Diclofenac--UAH 25
Olfen-100 rectocaps diclofenac--UAH 29
Olfen-100 sr depocaps diclofenac--85 UAH
Olfen-50 Lactab diclofenac--60 UAH
Ortofen diclofenac33 rblUAH 3
Rapten 75 diclofenac----
Rapid Rapid Diclofenac--64 UAH
Cepat--UAH 17
Voltaren Retard diclofenac--96 UAH
Dicloberl diclofenac--UAH 21
Diclofenac sodium LH diclofenac----
Diclofenac SR diclofenac----
Diclofenac-Biolek diclofenac----
Diclofenac-Darnitsa diclofenac--6 UAH
Diclofenac-Kesihatan diclofenac--11 UAH
Diclofenac-Pharmex diclofenac--12 UAH
Natrium Diclofenac-KV diclofenac--12 UAH
Ortofen-Kesihatan diclofenac--UAH 3
Ortofen-Health Forte Diclofenac--UAH 3
Dicloberl N--76 UAH
Dicloreum----
Diclofenac-Altfarm diclofenac68 rbl--
Diclofenac-Teva diclofenac sodium110 rbl73 UAH
Diclosafe diclofenac sodium--47 UAH
Diclodev diclofenac--85 UAH
Diclofenac retard Obolenskoe Diclofenac40 rbl--
Diclofenac-FPO Diclofenac sodium34 rbl--
Diclofenac retard-Akrikhin Diclofenac sodium35 rbl--
Naklofen SR Diclofenac86 rbl--
Diclonat P Diclofenac79 rbl--
Benteng Aetol Etodolac--127 UAH
Nobedolak Etodolac374 rbl--
Adolor ketorolac----
Ketalgin ketorolac----
Ketanov ketorolacRUB 25UAH 17
Ketolong--UAH 15
Ketorol ketorolac33 rbl12 UAH
Ketorolac Ketorolac16 rbl13 UAH
Ketalgin Ketorolac panjang--46 UAH
Ketolac ketorolac--UAH 7
Ketolong-Darnitsa ketorolac--UAH 10
Ketonol ketorolac----
Ketorolac-Kesihatan Ketorolac--UAH 14
Ketorolac-Credopharm ketorolac----
Novalket-Ketorolac kesihatan----
Medrolgin--UAH 20
Ketonof-LF ketorolac tromethamine----
Ketorolac-Solofarm ketorolac52 rbl--
Asprix ketorolac tromethamine--236 UAH
Aertclofenac aertalRUB 1767 UAH
Zerodol aceclofenac--UAH 31
Infenac aceclofenac--47 UAH
Diclotol aceclofenac--UAH 26
Tronac aceclofenac----
Actinak----
Asefil----
Gel Indovazin Indomethacin, Troxerutin229 rbl--
Troxymethacin Indomethacin, Troxerutin150 rbl--
Diclovit diclofenac72 rbl155 UAH
Olfen-75 diclofenac, lidocaine--103 UAH
Fanigan diclofenac, parasetamol--UAH 26
Neurodiclovit diclofenac, pyridoxine, thiamine, cyanocobalamin314 rblUAH 61
Panoxen Paracetamol, Diclofenac sodium120 rbl345 UAH
Flamidez diclofenac, paracetamol, serrapeptase--33 UAH
Blokium B12 betamethasone, diclofenac----
Diclokain diclofenac, lidocaine--UAH 24
Diclofenac dengan paracetamol diclofenac, paracetamol--13 UAH
Dolar diclofenac, paracetamol--184 UAH
Maxigezic diclofenac, paracetamol, serrapeptase--UAH 39
Cinepar diclofenac, paracetamol--UAH 10
Clodifen Neuro565 rbl--
Dolex----
Chondrofen diclofenac sodium, dimethyl sulfoxide166 rbl--
Arthrotek diclofenac sodium, misoprostol1837 rbl--
Doloxen paracetamol, diclofenac sodium--UAH 20
Texamen tenoxicam217 rbl--
Piroxicam Piroxicam10 gosokUAH 2
Fedin-20 piroxicam--13 UAH
Brexin piroxicam--145 UAH
Piroxicam Sopharma piroxicam--UAH 10
Piroxicam-V piroxicam--UAH 3
Texamen-L tenoxicam----
Oxyliten tenoxicam--67 UAH
Texared Tenoxicam149 rbl--
Artoxan Tenoxicam535 rbl--
Xefocam lornoxicam136 rbl35 UAH
Xefokam lornoxicam cepat136 rbl52 UAH
Larfix lornoxicam--41 UAH
Lorakam lornoxicam----
Lorakam-4 lornoxicam----
Lorakam-8 lornoxicam----
Artrozan Meloxicam136 rbl--
Melbek meloxicam193 rblUAH 68
Melox meloxicam6000 rbl53 hry
Meloxicam meloxicam16 rblUAH 17
Meloxicam Sopharma meloxicam----
Meloxicam-Ratiopharm meloxicam--UAH 38
Mirlox Meloxicam----
Movalis meloxicam452 rblUAH 39
Movasin meloxicamRUB 31UAH 200
Revmoxicam meloxicam--41 UAH
Loxidol meloxicam--40 UAH
Revmalgin meloxicam--UAH 26
Meloxan meloxicam----
Meloksik meloksik--22 UAH
Meloxicam-Astrafarm meloxicam--UAH 19
Meloxicam-Zentiva meloxicam--UAH 63
Meloxicam-Lugal meloxicam--UAH 17
Meloxicam-N meloxicam--114 hry
Meloxicam-Novopharm meloxicam--UAH 63
Movalgin meloxicam--87 UAH
Movixicam meloxicam--UAH 37
Existen-Sanovel meloxicam----
Aspikam--85 UAH
Meloxicam-Teva meloxicam128 rblUAH 20
Oxycamox meloxicam----
Mesipol meloxicam307 rblUAH 300
Meloxicam-LF meloxicam----
Meloxicam-KV meloxicam--40 UAH
Novoxicam meloxicam--90 UAH
Meloflex Meloxicam154 rbl--
Meloxicam-Prana Meloxicam26 rbl--
Meloxicam DS Meloxicam55 rbl--
Genitron Meloxicam167 rbl--
Meloxicam-SZ Meloxicam----
Genospa----
Asid mefenamat asid mefenamik1170 rbl22 UAH
Fenamin----
Asid mefenamat asid Mefenamic-Darnitsa--34 UAH
Mefenaminka Asid Mefenamic--UAH 24
Asid mefenamat Amifena ІC--44 UAH
Denebol gel Flax biasa, mentol, metil salisilat, rofecoxib, phenoxyethanol--47 UAH
Revmoxib celecoxib--UAH 36
Celebrex celecoxib105 rbl113 UAH
Celecoxib146 rbl--
Phlogoxib-Kesihatan celecoxib--UAH 16
Artoxib----
Zitsel----
Dilaxa celecoxib208 rblUAH 300
Denebol rofecoxib--47 UAH
Parastoksib Dynastat11800 rblUAH 217
Arcoxia--115 UAH
Arcoxia etoricoxib332 rbl350 UAH
Orotix Etoricoxib----
Exineph etoricoxib--59 UAH
Costarox Etoricoxib272 rbl--
Naysylate amtolmethine guacil476 rbl58 UAH
Nanogan dicycloverin, nimesulide--11 UAH
Oxygan dicycloverin, nimesulide----
Levomenthol pemanasan kekuatan chondra, kondroitin sulfat--UAH 50
Chondroxide Forte alpha tocopherol, glucosamine, phospholipids, chondroitin sulfate----
Alit----
Artrakam Glucosamine685 rbl--
Ranselex celecoxib--UAH 24
Sinmeton nabumeton--45 UAH
Artiflex1960 rbl12 UAH
Dona glukosamin, natrium klorida805 rbl35 UAH
Glukosamin115 rbl46 UAH
Glucosamine Orion Glucosamine--UAH 261
Glukosamin Sinarta--UAH 14
Sustagard Artro Glucosamine sulfat347 rbl--
Glukosamin Sustilac811 rbl--
Elbona glukosamin sulfat, natrium klorida649 rbl1100 UAH
Honda Glucosamine Glucosamine Hydrochloride202 rbl--
Actasulide Nimesulide----
Aponil169 rblUAH 25
Nimesil nimesulide24 rblUAH 7
Nise capsaicin, menthol, metil salisilat, nimesulide151 rblUAH 25
Nimika Nimesulide110 rbl--
Nimulide Nimesulide88 rbl82 UAH
Remesulide nimesulide--6 UAH
Nimid nimesulide--4 UAH
Nimesulide nimesulide26 rblUAH 10
Nimesin nimesulide--UAH 10
Nimesulide-Astrafarm nimesulide----
Nimesulid-Darnitsa nimesulide--UAH 31
Nimesulide-Fitofarm nimesulide--8 UAH
Toro-Sanovel nimesulide--64 UAH
Ameolin----
Benteng Affida--8 UAH
Nemulex nimesulide82 rblUAH 292
Nimesulide Farmland nimesulide----
Naisulide nimesulide120 rbl--
Nimedar nimesulide----
Nimesulide-Teva Nimesulide108 rbl--
Arthrodarin Diacerein805 rbl1300 UAH
Movacain diacerein----
Diacerein Orcerin--43 UAH
Flekcerin diacerein--72 UAH
Diacerein Chondrocerin----
Arthrodar--1649 UAH
Arthroker diacerein716 rbl850 UAH
Diacerein Diaflex700 rbl900 UAH
Diacerein Diaflex-LF----
Diartrin diacerein571 rbl--
Diaflex Rompharm Diacerein700 rbl--
Artron chondrex--172 UAH
Drastop sodium chondroitin sulfate660 rbl700 UAH
Mucosat chondroitin220 rbl44 UAH
Mucosat neo chondroitin sulfate--400 UAH
Struktum kondroitin sulfat1163 rbl187 UAH
Chondroitin-phytopharm chondroitin sulfate--34 UAH
Chondroxide Chondroitin Sulfate166 rbl4 UAH
Artradol Chondroitin Sulfate Natrium521 rbl470 UAH
Artra Chondroitin Chondroitin Sulfate--1100 UAH
Roxid--UAH 30
Natrium Chondrolone Chondroitin Sulfat174 rbl--
Chondroflex chondroitin sulfate1110 rblUAH 29
Chondrosate chondroitin sulfate--UAH 313
Artiflex Chondro--UAH 50
Chondroguard Chondroitin Sulfate Natrium596 rbl550 UAH
Chondroitin-Akos chondroitin sulfate139 rbl550 UAH
Artohistan chondroitin sulfate572 rbl1100 UAH
Chondroitin sulfate injectran942 rbl1400 UAH
Natrium Artrafik Chondroitin Sulfat155 rbl--
Sotex Chondroitin Sulfate----
Chondroitin sulfate Chondroitin sulfate299 rbl--
Ledin----
Alpukat Piascledin, soya961 rblUAH 274
Kompleks Arthron--60 UAH
Movex selesa glukosamin, kondroitin sulfat--118 hry
Teraflex glukosamin, kondroitin sulfat1 RUB162 UAH
Chondra-sila glukosamin, kondroitin sulfat--33 UAH
Glukosamin kompleks kondroitin, kondroitin sulfat--104 UAH
Nimid Forte nimesulide, tizanidine--UAH 18

Cara mencari analog ubat yang murah ?

Untuk mencari analog yang murah untuk ubat, generik atau sinonim, pertama sekali, kami mengesyorkan memperhatikan komposisi, iaitu, bahan aktif yang sama dan petunjuk untuk digunakan. Bahan aktif ubat yang sama akan menunjukkan bahawa ubat itu identik dengan ubat, ubat yang setara atau alternatif farmaseutikal. Walau bagaimanapun, jangan lupa tentang komponen ubat yang tidak aktif yang boleh menjejaskan keselamatan dan keberkesanannya. Jangan lupa tentang nasihat doktor, ubat-ubatan sendiri boleh membahayakan kesihatan anda, jadi selalu berjumpa doktor sebelum menggunakan sebarang ubat.

Harga Ibuprofen

Di laman web di bawah ini, anda boleh mendapatkan harga Ibuprofen dan bertanya mengenai ketersediaan di farmasi berdekatan